Alexandrite lazer epilasyon günümüzde en çok tercih edilen ve talep edilen lazer sistemidir. 755nm dalga boyundaki lazer enerjisini kıl kökündeki siyah rengi veren melanin pigmentinde yoğunlaştırarak, kıl kökünü yok eder. Özellikle açık renkli kişilerde dünyada en çok tercih edilen lazer türüdür. Alexandrite lazer epilasyon ile yüksek enerjiyi spesifik olarak kıl folikülünün doğurgan kısmına yönlendirmek ve kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

“Alexandrite lazer epilasyon özellikle beyaz tenli kişiler ve siyah tüylerde maksimum etki yaratır.”

Alexandrite lazer epilasyon acıtıyor mu?

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması esnasında  -30 °C derece soğuk hava üfleyen cihazlar epilasyona eşlik eder. Bu sayede alex lazer epilasyon esnasında ağrı duyulmaz. Aynı zamanda deride ısının yaratabileceği hasarlardan da korunmuş oluruz. Soğutucu ile epilasyon sayesinde Alexandrite lazer ile istenilen enerji düzeylerinde çalışma imkanı buluruz.

Alexandrite lazer yorumları bahsi geçen ağrı genellikle eski nesil cihazlara dairdir. Bizim de kullandığımız yeni nesil Alexadrite lazer epilasyon cihazlarında sanılanın aksine ağrı minimaldir. Mevcut minimal ağrı da her seansta daha da azalacaktır. Çünkü her lazer epilasyon seansında kıl yoğunluğu daha azalacaktır.

Alex lazer epilasyon jel ile mi kullanılır?

Alex lazer epilasyon jel ile kullanılmaz, alexandrite lazer cihazı cilde temas etmeden kullanılır. Muhtelif çaplarda (yaklaşık  bozuk para çapında) yuvarlak başlıklardan belli uzaklıklardan(3-5cm) yapılan atışlar ile kıl folikülleri kalıcı olarak yok edilir.

Alexandrite lazer epilasyon neden tercih edilir?

Alexandrite lazer epilasyon diğer lazer epilasyon cihazları (Diode lazer epilasyon, Nd Yag lazer epilasyon,IPL) diğer lazer türle ile birçok seansta yok edilemeyen kalın ve siyah kılların epilasyonunda en etkili yöntemdir. Günümüzde lazer epilasyon amacı ile en çok tercih edilen ve hasta ve uygulayıcı memnuniyeti en fazla olan lazer epilasyon cihazları “Alexandrite lazer epilasyon” cihazlarıdır. Güçlü ve teknik olarak donanımlı alexandrite lazer epilasyon cihazları beklentilere fazlası ile cevap verebilmektedir.