Diode Ütüleme lazer Epilasyon (Diyot Lazer Epilasyon) Alexandrite lazer epilasyon dan sonra dünyada en çok kullanılan sistemdir. Diyot ütüleme lazer koyu renkli ciltler ve açık renkli tüylerde tercih edilir. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarının görmediği açık renkli tüylerde 810nm dalga boyu ile diode ütüleme lazer epilasyon cihazlarını tercih ederiz.  Ancak koyu renkli kıllarda her zaman ilk tercih Alexandrite lazer epilasyondur.

Diyot lazer epilasyon acıtır mı?

Diyot lazerde başlık kısmında özel bir soğutucu modül vardır. Diode lazer epilasyon başlığındaki soğutma acısız diade lazer epilasyon mümküdür. Ağrı daha çok kıl yoğunluğu ile alakalıdır.

Diode ütüleme lazer epilasyon jel ile mi uygulanır?

Diode lazer jel ile uygulanır. Diyot lazer epilasyon kare şeklindeki başlığı direkt cilde temas eder ve cilt üzerinde gezdirilerek her bölgeye uygulanır. Diode lazer ve cilt arasına jel sürülerek daha rahat hareketler ile epilasyon yapılır.

Diode ütüleme lazer epilasyon kimler için uygundur?

Diode lazer, cilt rengi çok koyu olan kişilerde daha uygun bir epilasyon sağlar. Diyot lazer ince tüyler için de etkili ve güvenli bir çözümdür.

Lazer epilasyon yaptıranların ilk sorusu “Diyot ütüleme lazer mi Alexandrite mı”?

Diyot ütüleme  ve Alexandrite lazer arasındaki fark en sık sorulardan birisidir.

Diyot ütüleme lazer 800-810nm dalga boyunda atışlar yapar. Bu uzun dalga boyu deriye derinlemesine nüfuz edebilmesini sağlar. Diode ütüleme lazer epilasyonda cildin epidermis tabakasındaki  melanin hedeflenir  ve bu nedenle doğrudan kıl folikülünü hedef alır. Diode ütüleme lazer özellikle koyu tenlerde, diğer lazer epilasyon cihazlarına göre nispeten daha güvenli epilasyon sağlar. Sırt veya ense bölgesinde özellikle tercih edilebilir..

Alexandrite lazer 755nm dalga boyunda çalışır. Alexandrite lazer epilasyon cihazı hemen hemen tüm cilt tiplerinde etkili biçimde kullanılır. Açık renkli cilt tiplerinde ve kumrallarda, kalın ve siyah kıllarda çok daha etkili biçimde kullanılır. Alexandrite lazer avantajı daha büyük spot başlıklar ile daha hızlı ve etkili biçimde vücut taraması yapabilir. Alex lazer epilasyon ile daha geniş alanları hızlı bir biçimde tedavi edilir. Sırt ve göğüs gibi geniş alanları hızlıca kıllardan arındırır. Alexandrite lazer epilasyon ve diode lazer epilasyon kıyaslaması yapan bir bilimsel çalışmada görülmüştür ki; Alexandrite lazer diod lazere göre daha ağrısız ve konforludur , 18. Ayın sonunda her ikisinin de başarılı sonuçları olduğu görülmüştür.